wrz 23, 2017

Artykuły

Sport osób niepełnosprawnych

Znani niepełnosprawni sportowcy

Świat sportu przełamuje stereotypy o uprawianiu sportu tylko i wyłącznie przez ludzi pełnosprawnych fizyczne. Coraz częściej słyszy się o uprawianiu sportu przez osoby niepełnosprawne, ich rywalizacji i osiąganych wynikach. Sport osób niepełnosprawnych staje się coraz bardziej popularny i co najważniejsze coraz bardziej dostępny dla wszystkich, którzy chcą być sportowcami i móc rywalizować o medale. Jeszcze większą szansą dla osób z niepełnosprawnością jest możliwość zaistnienia w świecie sportu, pokazania swoich możliwość oraz poczucia się prawdziwym sportowcem, którego nazwisko jest skandowane przez tysiące kibiców.  Doskonałą okazją do rywalizacji są organizowane Igrzyska Olimpijskie, Mistrzostwa Europy oraz Świata. Te ostatnie w tym roku zostały zorganizowane w Londynie, z których nasi Reprezentacji zajęli 12. Miejsce


Sport osób niepełnosprawnych

Akademia Sportu Chikara kształci osoby z niepełnosprawnością

Rzeszowska Akademia Sportu Chikara prowadzi zajęcia karate również dla osób z niepełnosprawością - są to osoby niewidome i niedowidzące.


Sport osób niepełnosprawnych

Gdzie przygotowuje się nasza kadra paraolimpijczyków?

W samym sercu Beskidów, w malowniczej Wiśle na Śląsku, usytuowany jest Ośrodek Przygotowań Paraolimpijskich, który został założony w 1952 r. Jest on znany z kilkudziesięcioletniej tradycji organizowania pobytów dla kadry narodowej i olimpijskiej polskich sportowców (zarówno sprawnych, jak i niepełnosprawnych). Ośrodek posiada bogatą bazę sportowo-rekreacyjną oraz rehabilitacyjną (basen, korty, hale sportowe) i jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych.


Sport osób niepełnosprawnych

Dyscypliny sportowe osób niepełnosprawnych

Sport osób niepełnosprawnych dzieli się na sport rekreacyjny oraz wyczynowy. Definicja sportu dla osób z dysfunkcjami narządu ruchu, ma ten sam cel oraz znaczenie co u osób pełnosprawnych. Zawodnicy przede wszystkim mogą stawać czoła wyzwaniu, stanąć w rywalizacji i powalczyć o swój życiowy sukces.


Sport osób niepełnosprawnych

Odbyła się XXI Letnia Zintegrowana Spartakiada Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Stróżach

10 czerwca 2017r. mszą św. i wmurowaniem kamienia węgielnego pod Narodowy Ośrodek Autyzmu rozpoczęła się XXI Letnia Zintegrowana Spartakiada Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Stróżach. W uroczystościach udział wzięli parlamentarzyści, władze samorządowe, dyrektorzy zaprzyjaźnionych instytucji, lekarze oraz osoby wspierające fundację w Stróżach. Spotkanie uświetniła Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej w Nowym Sączu.


Sport osób niepełnosprawnych

Piłkarski świat dźwięków

Wyobraźnia jest to zdolność do przywoływania i tworzenia w myślach wyobrażeń, które są źródłem przechowywanym w naszej pamięci poprzez zmysły, umiejscowione w prawej półkuli mózgu. Podczas snu i marzeń sennych powstają wyobrażenia odizolowane od wrażeń zmysłowych, które są często odtwarzane z wydarzeń mających miejsce w naszym życiu, głównie, którym towarzyszyły emocje.


Sport osób niepełnosprawnych

Życie wśród barier

Sportowiec to osoba uprawiająca daną dyscyplinę sportową. Sportowcem nazywamy każdą osobę walczącą o tytuły mistrzowskie, jak i taką, która amatorsko wykonuje daną dyscyplinę.


Sport osób niepełnosprawnych

Turniej Tenisa Stołowego Osób Niepełnosprawnych

28 kwietnia 2017 roku w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Łodzi, odbył się XIX Tur-niej Tenisa Stołowego Osób Niepełnosprawnych. Organizatorami wydarzenia był 5. Dom Pomocy Społecznej w Łodzi oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łodzi.


Sport osób niepełnosprawnych

NIEZWYKŁY świat para sportu

Pojęcie sportu jako formy aktywności człowieka, mającej na celu doskonalenie sprawności fizycznej w życiu osób niepełno-sprawnych spełnia niezwykle ważną rolę. Poza aspektami zdrowotnymi, które mają przełożenie na proces w rehabilitacji, również istotne są aspekty psychologiczne, możliwość przynależności do grupy, rywalizacji, współzawodnictwa, a także spełnienia swoich marzeń, które dają wymierny efekt. Zazwyczaj samo wyjście z domu i otwarcie drzwi jest również otwarciem nowych możliwości, które często okazują się, pomysłem na dalsze życie… bez barier.


«1»