wrz 23, 2017

Artykuły

Sztuka bez barier

Wystawa „Sztuka Osób Niepełnosprawnych” na Lotnisku Kraków-Balice

W ramach porozumienia podpisanego przez PFRON i Spółkę Międzynarodowy Port Lotniczy im. Jana Pawła II Kraków – Balice sp. z o.o. udało się zrealizować jedno z jego postanowień tj. podejmowanie wspólnych inicjatyw i przedsięwzięć na rzecz osób niepełnosprawnych w obszarze kultury i sztuki.


Sztuka bez barier

Mielecki ŚDS na „IV Wakacyjnym spotkaniu ze sztuką” w Baranowie Sandomierskim

W ramach szeroko prowadzonej działalności kulturalno-rekreacyjnej, uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Mielcu przy ulicy Biernackiego wzięli udział w „IV Wakacyjnym spotkaniu ze sztuką” w Baranowie Sandomierskim.


Sztuka bez barier

Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu „Sztuka Osób Niepełnosprawnych”

Oddział Małopolski Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych zaprasza uczestników warsztatów terapii zajęciowej, uczestników środowiskowych domów samopomocy oraz niepełnosprawnych mieszkańców domów pomocy społecznej z terenu województwa małopolskiego do udziału w XV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Sztuka Osób Niepełnosprawnych”. Temat tegorocznej edycji to „Moja Ojczyzna”. Prace do Konkursu zgłaszają placówki.


Sztuka bez barier

Taniec pełen radości

W połowie czerwca br. w Konstantynowie Łódzkim odbył się XIV Festiwal Tańca Osób Niepełnosprawnych zorganizowany przez konstantynowskie Stowarzyszenie „Czuję Sercem".


Sztuka bez barier

"Mały Książę" w wykonaniu osób z autyzmem

7 czerwca br. w Teatrze Nowym w Nowym Sączu, odbył się Spektakl na motywach "Małego Księcia" Antoine'a de Saint-Exupéry. Na scenie pojawili się niezwykli aktorzy. To podopieczni warsztatów teatralnych, realizowanych w ramach projektu "Z KULTURĄ o trudnych tematach. AUTYZM" – dzieci i młodzież z autyzmem, ich rodzice oraz zdrowi rówieśnicy.


Sztuka bez barier

"Jesteśmy!" Wystawa podopiecznych ŚDS

7 czerwca br. na sądeckim rynku podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Nowym Sączu prezentowali wystawę swoich prac pn. "Jesteśmy!"


Sztuka bez barier

Film dla Stasia

Historię Stanisława i Stasia poznałam w 2013 roku i przyznam szczerze, że do dziś ją śledzę i obserwują. To dla mnie inspirująca historia, kiedy to mały Staś dorasta pod okiem Stanisława - artysty malarza, który wypełnia serca ludzi swoją pasją, ucząc innych jak radzić sobie z własną niepełnosprawnością. Kolejną zainspirowaną osobą tych dwojga jest młoda reżyserka z Krakowa – Monika Meleń.


«1»