lis 18, 2017

Artykuły

Sztuka bez barier

„Film dla Stasia” w Los Angeles z kolejną nagrodą!

Od 18 lat w Los Angeles odbywa się Polish Film Festival. To wydarzenie to okno na świat dla wielu reżyserów! Polskie filmy można wtedy oglądać w dwóch kinach - w North Hollywood i w Santa Monica. Natomiast festiwalowe nagrody przyznawane są na gali otwarcia w Egyptian Theatre w Hollywood, kilka kroków od Dolby Theatre, w którym co roku odbywa się ceremonia rozdania Oscarów.


Sztuka bez barier

Wielka Gala w Kopalni Soli „Wieliczka”

25 września br. w Kopalni Soli „Wieliczka” odbył się finał konkursu plastycznego dla laureatów wojewódzkiego etapu XV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego Sztuka Osób Niepełnosprawnych.


Sztuka bez barier

„Pragnę Zwyciężać” w Krynicy-Zdrój

6 września 2017r. w Pasażu Krynickim w Krynicy-Zdrój odbył się wernisaż wystawy poświęconej zawodnikom Światowych Zimowych Igrzysk Olimpiad Specjalnych Austria 2017 r. Symbolicznego otwarcia wystawy dokonali Elżbieta Rafalska – Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz Roman Kluska – polski przedsiębiorca.


Sztuka bez barier

II Jarmark Jarosławski zakończony sukcesem

Z całej Polski oraz z wielu zakątków Europy na Jarmark Jarosławski przyjechali do naszego miasta kupcy, muzycy, aktorzy i kuglarze. Wydarzenie nawiązuje do dawnej jarosławskiej tradycji kupieckiej z XVII wieku.


Sztuka bez barier

Magia kolorów 2017 - konkurs rozstrzygnięty

Magia kolorów to ważna pozycja na artystycznej, kulturalnej, społecznej jak i historycznej mapie Jaworzna. Konkurs skierowany jest do osób niepełnosprawnych intelektualnie, a organizowany jest przez Warsztaty Terapii Zajęciowej Polskiego Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie, Koło w Jaworznie.


Sztuka bez barier

Wystawa „Sztuka Osób Niepełnosprawnych” na Lotnisku Kraków-Balice

W ramach porozumienia podpisanego przez PFRON i Spółkę Międzynarodowy Port Lotniczy im. Jana Pawła II Kraków – Balice sp. z o.o. udało się zrealizować jedno z jego postanowień tj. podejmowanie wspólnych inicjatyw i przedsięwzięć na rzecz osób niepełnosprawnych w obszarze kultury i sztuki.


Sztuka bez barier

Mielecki ŚDS na „IV Wakacyjnym spotkaniu ze sztuką” w Baranowie Sandomierskim

W ramach szeroko prowadzonej działalności kulturalno-rekreacyjnej, uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Mielcu przy ulicy Biernackiego wzięli udział w „IV Wakacyjnym spotkaniu ze sztuką” w Baranowie Sandomierskim.


Sztuka bez barier

Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu „Sztuka Osób Niepełnosprawnych”

Oddział Małopolski Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych zaprasza uczestników warsztatów terapii zajęciowej, uczestników środowiskowych domów samopomocy oraz niepełnosprawnych mieszkańców domów pomocy społecznej z terenu województwa małopolskiego do udziału w XV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Sztuka Osób Niepełnosprawnych”. Temat tegorocznej edycji to „Moja Ojczyzna”. Prace do Konkursu zgłaszają placówki.


Sztuka bez barier

Taniec pełen radości

W połowie czerwca br. w Konstantynowie Łódzkim odbył się XIV Festiwal Tańca Osób Niepełnosprawnych zorganizowany przez konstantynowskie Stowarzyszenie „Czuję Sercem".


Sztuka bez barier

"Mały Książę" w wykonaniu osób z autyzmem

7 czerwca br. w Teatrze Nowym w Nowym Sączu, odbył się Spektakl na motywach "Małego Księcia" Antoine'a de Saint-Exupéry. Na scenie pojawili się niezwykli aktorzy. To podopieczni warsztatów teatralnych, realizowanych w ramach projektu "Z KULTURĄ o trudnych tematach. AUTYZM" – dzieci i młodzież z autyzmem, ich rodzice oraz zdrowi rówieśnicy.


«12»