lis 18, 2017

Artykuły

Aktualności

Pełnosprawna niepełnosprawność

17 października br. w siedzibie Oddziału Małopolskiego PZG odbyło się seminarium zorganizowane przez Małopolski Oddział PFRON w ramach IX Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery 2017. W spotkaniu udział wzięli dyrektorzy i przedstawiciele Urzędów Pracy, oddziałów ZUS, Ośrodków Pomocy Społecznej  oraz pracodawcy.


Aktualności

Jubileusz 60-lecia Koła Polskiego Związku Niewidomych w Gorlicach

11 października 2017r., w Auli Zespołu Szkół Zawodowych w Gorlicach, odbył się Jubileusz 60-lecia Koła Polskiego Związku Niewidomych w Gorlicach. Udział w uroczystościach wziął m.in. Stanisław Kogut Senator RP, a zarazem Prezes Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym w Stróżach.


Aktualności

Marsz dla Życia i Rodziny w Grybowie

8 października 2017r. ulicami Grybowa przeszedł IX Diecezjalny Marsz dla Życia i Rodziny. Mimo deszczowej pogody wzięło w nim udział kilkaset osób z całej diecezji tarnowskiej. Marsz rozpoczął się o godzinie 11.00 mszą św. w grybowskiej bazylice, koncelebrowanej przez kilkunastu kapłanów pod przewodnictwem bpa Andrzeja Jeża, Ordynariusza Diecezji Tarnowskiej.


Aktualności

40-lecie Tarnowskiego Ooddziału Polskiego Towarzystwa Walki z Kalectwem

Jubileusz 40-lecia istnienia świętował tarnowski oddział Polskiego Towarzystwa Walki z Kalectwem – organizacja, która na co dzień wspiera osoby niepełnosprawne i potrzebujące pomocy. Uroczystości z udziałem członków oraz licznych gości odbyły się 5 października w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Tarnowie. W ramach jubileuszu odbyła się również konferencja pn. „Rehabilitacja na różnych etapach rozwoju niepełnosprawności – problemy wolontariatu w środowisku osób niepełnosprawnych ruchowo”.


Aktualności

Kamień węgielny pod nowy budynek dla niepełnosprawnych

5 października br. odbyły się uroczystości poświęcenia kamienia węgielnego pod nowy budynek w Schronisku dla Niepełnosprawnych im. Zofii Tetelowskiej i Stanisława Pruszyńskiego w Radwanowicach. Uroczystość zorganizowana przez Fundację im. Brata Alberta oraz Oświatowe Towarzystwo Integracyjne w Radwanowicach połączona została z XV-leciem Integracyjnej Szkoły Podstawowej im. Ofiar Pacyfikacji w Radwanowicach.


Aktualności

Komfortowe warunki i praca dla niepełnosprawnych w Powiecie Brzeskim

W Łysej Górze, w budynku byłego Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących oficjalnie rozpoczęło swoją działalność Powiatowe Centrum Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych. Od sierpnia jest to nowa siedziba Środowiskowego Domu Samopomocy, a już wkrótce również w tym miejscu zacznie funkcjonować pierwszy w Powiecie Brzeskim Zakład Aktywności Zawodowej dla osób niepełnosprawnych.


Aktualności

Małopolskie Dni Osób Niepełnosprawnych zakończone piknikiem w Szymbarku

30 września br. w Skansenie Wsi Pogórzańskiej im. prof. R. Reinfussa w Szymbarku, odbył się piknik integracyjny w ramach Małopolskich Dni Osób Niepełnosprawnych, donosi Urząd Województwa Małopolskiego w Krakowie. W wydarzeniu uczestniczyło ponad 300 podopiecznych Środowiskowych Domów Samopomocy i Warsztatów Terapii Zajęciowych.


Aktualności

PFRON i PZG o problemach osób niesłyszących

29 września br. w Muzeum Armii Krajowej im. gen. Emila Fieldorfa „Nila” w Krakowie, odbyła się konferencja pn. „Potrzeby i standardy współczesnej rehabilitacji dzieci i młodzieży z wadą słuchu” - miejscu dostosowanym do zwiedzania przez osoby głuche. Wydarzenie zorganizowane zostało przez Małopolski Oddział PFRON oraz Małopolski Oddział PZG. Patronat Honorowy nad Konferencją objęła Małżonka Prezydenta RP – Agata Kornhauser-Duda.


Aktualności

16. miejsc pracy dla osób niepełnosprawnych na Podkarpaciu…., a jeżeli dobry odpoczynek to tylko w Domu Zdrowia w Błażowej

Każdy kto chce odpocząć w cichym i urokliwym miejscu a przy tym zakosztować w zdrowej diecie warzywno-owocowej lub makrobiotycznej, powinien wybrać się na wczasy do Ośrodka Naturoterapii  DOM ZDROWIA w Błażowej. To pierwszy  ośrodek w Polsce prowadzony przez osoby niepełnosprawne, które stanowią  16 z 22 zatrudnionych tu osób.  13 września miało miejsce jego oficjalne otwarcie.


Aktualności

Dzień Jedności z Osobami Niepełnosprawnymi

Po raz siedemnasty osoby niepełnosprawne wraz z opiekunami i bliskimi z powiatu rzeszowskiego mogły wspólnie bawić się w plenerze, łamiąc przy tym społeczne stereotypy postrzegania niepełnosprawności. W tym roku Powiatowy Dzień Jedności z Osobami Niepełnosprawnymi Powiatu Rzeszowskiego obchodzono 9 września na terenie Zespołu Szkół w Sokołowie Małopolskim. Spotkanie miało charakter dużego rodzinnego pikniku, a organizatorzy zadbali o wiele atrakcji z zabawą taneczną włącznie.


«12345»