SZTUKA BEZ BARIER

Taniec pełen radości

W połowie czerwca br. w Konstantynowie Łódzkim odbył się XIV Festiwal Tańca Osób Niepełnosprawnych zorganizowany przez konstantynowskie Stowarzyszenie „Czuję Sercem".

 

W XIV Festiwalu wystąpiło 250 osób niepełnosprawnych i ich opiekunów z 19 Warsztatów Terapii Zajęciowej z województwa łódzkiego. Ze względu na tę zwiększoną ilość uczestników, radosne święto tańca tym razem trzeba było zorganizować w większej sali. Impreza odbyła się w hali sportowej konstantynowskiego Centrum Sportu i Rekreacji.

W rywalizacji każdy WTZ zaprezentował dwa tańce, które oceniało profesjonalne jury. Nagrodę główną, puchar ufundowany przez Prezesa Zarządu SI „Zgoda" zdobył WTZ przy Stowarzyszeniu „Nowa Zorza” z Łodzi, a kolejne lokaty wywalczyły: I miejsce - WTZ ze Zgierza, II miejsce - WTZ przy Fundacji „Jaś i Małgosia” w Łodzi, III miejsce - WTZ przy Stowarzyszeniu „Czuję Sercem" z Konstantynowa Łódzkiego.

Nagrodę Starosty Pabianickiego, jury przyznało WTZ przy SI „Orpel" z Łodzi. Nagrodę burmistrza Konstantynowa Łódzkiego otrzymał WTZ przy Stowarzyszeniu „Pokój" z Łodzi, nagroda ufundowana została przez Zarząd SI „Zgoda" i trafiła do WTZ przy TPD z Łodzi. Ponadto jury przyznało dwa wyróżnienia dla Kamili Gawin z WTZ z Koluszek i WTZ z Urzecza.

Współorganizatorami wydarzenia byli: Starostwo Powiatowe w Pabianicach, Burmistrz Konstantynowa Łódzkiego i Zarząd SI „Zgoda”. Festiwal współfinansowany był ze środków Województwa Łódzkiego.